Rüyalar tersine mi çıkar?

Uyku halinde görülen bir takım olayların her birine rüya denilmektedir. Kişinin bilinçaltından gelen bir takım arzı ve bastırılmış duyguların ortaya çıkma hali olabileceği gibi günlük hayatın akışında etkilenilen ufak tefek olaylar neticesinde de farklı rüyalar görülmektedir. İyi rüyalar olduğu gibi kişileri korkutan, endişe etmesine neden olan hatta kabus olarak adlandırıla kötü rüyalar da olmaktadır. Rüyalar tersine mi çıkar sorusu bu kötü rüyalar için sıklıkla dile getirilen bir sorudur. Rüyayı gören kişi bunu böyle olması arzusundadır her diam. Rüyalar tersine mi çıkar?

Rüyalar Nasıl Yorumlanır

Rüya yorumlamaları iki farklı şekilde yapılmaktadır. İslam dinine göre bir de psikolojik alanda. Her ikisi birbirinden farklı olarak rüyaları ele alır.

İslam dinine göre rüyalar kişilere göre yorumlanır. İslami açıdan doğru analizler rüya dinlendikten sonra uygun olarak yapılmaktadır.

Psikolojik olarak rüyalar kişinin değerlendirilmesi ve analiz edilmesinde en önemli ipucu verecek olgulardır. Direk olarak bilinçaltından gelen sinyalleri ifade etmektedir. Rüya yorumları yapılması için belirli simgelerden yola çıkılır. Bu simgelere herkes için aynı anlama gelse de yorumlanması aşamasında kişinin geçmişi ve yaşadıkları önem kazanmaktadır.

Rüya Yorumlanmasının Önemi

Rüyaları yorumlamak sanıldığının aksine kolay bir durum değildir. Kişiyi olumsuz etkileyebilecek durumlar yaratabilir ve kişinin bundan etkilenmesine enden olunabilir. Özellikle rüyalar tersine mi çıkar sorusuna verilecek yanıt son derece önemlidir. Bir kişi ölümden kurtulduğunu görmesi halinde ona direk rüyaların tersi çıkar denilmesi öleceğini düşünmesine ve bir süre sonra depresyona girmesine hatta paranoyak olmasına neden olunabilir. Bu nedenle rüya yorumlarının bu alanda bilgili ve uzman kişiler tarafından yapılması daha doğrudur.

Rüyalar Gerçek Midir? Rüyalar bilinçaltının yansıması olarak değerlendirilmektedir. Her görülen rüya bilinçaltı uzantısı olarak kabul edilmez. Günlük yaşamı içinde etkilenilen ufak tefek olaylar neticesinde görüşen rüyaların yorumlanmasına gerek olmayabilmektedir.

Rüyalar gerçeği yansıtır mı diye merak edenler için rüyada görülen herşeyin geçekleşeceği düşüncesi doğru değildir. Yoğun stres altında, depresyon, ateşli hastalık gibi fiziksel bir takım sıkıntılı süreçlerde görülen rüyaların çok iyi olduğu söylenemez. Bu nedenle rüyaların gerçekleşeceğinin düşünülmesi doğru değildir.

About author

Rüya tabirleri nedir?

Uykuda kişilerin gün içerisinde ki yaşadıklarından yola çıkarak rüya gördükleri bilinir. Hatta kimileri geleceğe yönelik bazı rüyalarla dahi karşı karşıya kaldıklarını ifade ediyor. Bu anlamda ...