İslamiyet ve rüyalar

Rüya yorumlama yeteneklerine sahip olan kişilerin bulunduğunu göreceksiniz. Bu anlamda İslamiyet ve rüyalar bağlantısı için başta Hz. Yusuf hikayelerine yer verilir. Öyle ki rüya tabirlerinden kaynaklı olarak başından geçen olayların sunulması söz konusudur. Bunun gibi günümüzde dahi rüya yorumlamalarına yer veren kişiler bulunuyor. Nitekim kesin olarak rüyalar üzerinden yorum yapılması ve gerçekleşmesinin beklenmesi yanlıştır. Bu konuda dini kullananların ise belirli sömürgelerde bulundukları açıktır.

İslamiyet ve rüyalar çeşitleri

İslamiyet’e göre rüyalar 3 çeşitte karşınıza çıkacaktır. Şöyle ki bu çeşitlere göre yorumlarımına yer veriliyor. Başta din ve rüyalardan yana bağlantılara yer vermek isteyenlerin bu çeşitleri göz önünde bulundurmaları gereklidir. Karşınıza çıkacak olan bu seçenekler ise;

-Salih Rüya; İlahi rüya olarak da adlandırıldığını söylemek gerekiyor. Bu tarz rüyalarda belirli müjdelerin dahi verilmesi söz konusudur. Genel anlamda hayra yorulan ferah rüyalar olarak karşınıza çıkacaktır.

-Şeytani Rüya; Beğenmediğiniz varlıkları ya da olayları rüyanızda yaşamanız halinde bunlara şeytani rüyalar dendiğini unutmamanız gerekiyor. Şöyle ki rüyadan kaynaklı üzüntünün ve sıkıntının gerçekleşmesi de yine şeytani rüyalara yorumlanır. Bu tarz rüyaların başkalarına anlatılmaması da dile getiriliyor.

-Bilinçaltı Rüya; Tasavvur edilen ya da söylenilen şeylerden kaynaklı da rüyalar görülebilir. Fizyolojik etkenlerin burada ön planda olduğunu göreceksiniz. Gün içerisinde yoğun olarak düşündüğünüz ya da yaptığınız işlerle alakalı olarak rüyalar görebilirsiniz.

İslamiyet’te Rüya Tabirleri

İslamiyet ve rüyalar adına yorumlarda da bağlantılar kuruluyor. Nitekim dini sömürerek yapılan yorumlardan uzak durmanızda fayda var. Bunun yanı sıra belirli tabirlere göre hayatınıza yön vermemeniz gerektiğini de öğreneceksiniz. Şöyle ki geleceğe yönelik rüyaların yorumlanması ve bu duruma göre hareket edilmesi tamamen yanlıştır. Özellikle şeytani rüyaların yorumlanması halinde kişinin hataya sürüklenmesi mümkün olmakta. Bunun için rüya ile amel edilmesi dahi doğru bulunmuyor. Tüm bu din ve rüya bağlantılarına göz atarak ilerlemek daha doğru olacaktır. Nitekim kişilerin zararına engel olunduğu açıktır. İslamiyet – rüya bağlantılarından amellere kadar tüm detaylara göz atmanız fayda sağlayacaktır.

About author

Rüyada balık görmek

Rüyada görülen balık genel anlamda hayırlı bir işe delalet etmektedir. Bu anlamda birden fazla sembole işaret ettiğini de söylemek gerekiyor. Rüyada balık görmek tek başına ...